Čipové přístupové systémy - detailní popis funkcí

Na základě četných dotazů uveřejňujeme stručný popis funkce a součástí systému:

 

  1. Napájecí rozvaděč se zálohováním proti výpadkům el. proudu - umístěn obvykle v suterénu domu. Částečně lze využít i pro napájení a zálohu digitálních systémů domácích telefonků, ale to není podmínkou.
  2. Řídící jednotky (každé dveře 1x) Nově stačí jedna jednotka až pro čtvery dveře! Slouží k uložení přístupových práv do interní paměti a k ovládání el.zámku dveří, případně pomocného přídržného magnetu, či obojího. Umístěno v malé krabičce uvnitř domu na bezpečném místě a spojeno kablíkem s napájecím rozvaděčem.
  3. Snímače čipových transpondérů, obvykle bezkontaktních ve formě přívesků na klíče (zkráceně čipů), jsou umístěny u každého vchodu z venku, v případě požadavku zadavatele i zevnitř. Z důvodu bezpečnosti doporučujeme však evakuační kliku, nebo alespoň nouzový spínač pro deaktivaci přídržného magnetu pro použití v případě nutné hromadné evakuace domu (v případě požáru, výbuchu, zemětřesení, zaplavení..atd.).

 

Způsob použití: Přiblížite čipový transpondér ke snímači u dveří..ihned se ozve cvaknutí, nebo jiná akustická či optická signalizace a vy prostě zatlačíte na dveře a vstoupíte. Systém se za vámi ihned zajistí (po zaklapnutí dveří).

Výhody pro uživatele: Snadná manipulace, hlavně nesete-li těžký nákup. Čipy jsou také lehčí než klíče a jeden čip může být registrován ve více systémech (např. pošťák může jedním čipem otevírat vchody v celém sídlišti.

Výhody pro předtavenstvo: Čipy nelze kopírovat, takže nehrozí neoprávněné zneužívání kopií (jako je tomu běžně u klíčů) neoprávněnými osobami. Ztracené čipy je možno vymazat z evidence a ten, kdo je případně najde je nemůže zneužít.

Pozor : Nové HiTech řídící jenotky,které používáme od 03/2011 jsou ještě levnější a mají vysoce pokročilé funkce.Váháte-li s dotazem,prosím kontaktujte nás!

Vytvořeno 31.1.2011,aktualizováno dne 27.3.2011